کاربردهای ضد بخار هیدرون

دسته بندی: ضدبخار هیدرون
کاربرد های ضد بخار هیدرون

شرکت بیدک نانو ساختار توانسته است به کمک یک تیم علمی جوان محلول ضد بخار هیدرون را تولید کند. محلول ضد بخار هیدرون با استفاده از فناوری نانو ساخته شده‌است. این ضد بخار کاملا ایرانی است و تنها ضد بخار دارای مجوز کشور است. در این مقاله کاربرد های ضد بخار هیدرون بررسی خواهد شد.

ضد بخار کردن انواع عینک

ضد بخار کردن عینک

یکی از کاربردهای هیدرون،  ضد بخار کردن انواع عینک‌های طبی، آفتابی و عینک‌های ایمنی و کارگاهی است.

وقتی شما در طول روز از ماسک  یا در یک کارگاه از عینک‌ایمنی استفاده می‌کنید، ممکن است شیشۀ عینک شما بخار کند. در چنین مواقعی به دلیل کاهش‌دید از فعالیت باز می‌مانید. در صورت تکرار این اتفاق، این امر برای شما آزار دهنده خواهد بود.

برای جلوگیری از بخار گرفتن شیشۀ عینک راه حل‌های متفاوتی ارائه  شده است. شما می‌توانید در اینجا  راهکارها را مطالعه کنید.

ضد بخار کردن انواع طلق‌ها و شیشه‌ها

ضد بخار کردن شیلد

در این روزها برخی از افراد جامعه علاوه بر ماسک از شیلد هم استفاده می‌کنند، به ویژه کادر درمان. کادر درمان در این روزهای  سخت از عینک‌های طلقی و شیلد استفاده می‌کنند و مجبورند ساعت‌های طولانی را به این شکل تحمل کنند.
در محیط آلوده بیمارستان اگر بخواهیم شیلد و ماسک و دیگر لوازم را به دلیل بخار گرفتگی در بیاوریم تا این مشکل را رفع کنیم، احتمال آلوده شدن به ویروس کرونا بالا می‌رود.

ضد بخار کردن شیلد محافظ

به همین دلیل کادر بیمارستان نیاز دارند تا شیلد خود را ضد بخار کنند. محلول  ضد بخار هیدرون می‌تواند گزینه مناسبی برای این امر باشد، به دلیل اینکه ماندگاری بالایی دارد و استفاده از آن در محیط بیمارستان بسیار راحت است.

همچنین از انواع طلق‌ها در پنجره‌ها و دکورها و در تزیینات بناها استفاده می شود. ممکن است در پنجره و یا دکوری تزئینی برایتان مهم باشد تا طلق ها بخار نکنند. شما می توانید از این محلول ضد بخار در چنین مواقعی هم استفاده کنید.

ضد بخار کردن آینه و شیشۀ ماشین

همه ما دیدیم که در روزهای سرد و بارانی ممکن است آینه و شیشۀ ماشین بخار کند. این اتفاق دید راننده را کاهش می‌دهد و ممکن است باعث تصادف شود. برای رفع این مشکل می‌توان از بخاری ماشین یا شیشه‌ پاک‌کن استفاده کرد ولی استفاده مداوم از این‌ها برای برخی راننده‌ها راهکار خوبی نمی باشد.

ضد بخار کردن آیینه بغل

برای جلوگیری از بخار کردن شیشه و آینۀ ماشین که می‌تواند حادثه‌آفرین باشد، می‌توان از اسپری ضد بخار استفاده کرد. ابتدا باید شیشۀ ماشینتان را از آلودگی پاک کنید و پس افشاندن محلول ضد بخار، یک دستمال تمیز را بر سطح آن بکشید. اکنون شیشۀ ماشین  ضد بخار شده‌است و می‌توانید با خیال راحت در هوای سرد و بارانی رانندگی کنید.

ضد بخار کردن آینۀ حمام و استخر

ضد بخار کردن آیینه

قطعا برای شما پیش آمده است که مشغول استحمام هستید و آینۀ داخل حمام دچار بخار گرفتگی شده است.  در چنین مواقعی شما نمی توانید از آینه استفاده کنید و خودتان را واضح ببینید. در این مواقع مجبور هستید مدام آینه را پاک کنید که هم وقت‌گیر است و هم آینۀ شما کثیف می‌شود و جای دستانتان بر آن باقی می‌ماند.

در استخرها نیز آینه و شیشه‌های زیادی وجود دارد که به طورمداوم  دچار بخار گرفتگی می شوند. این باعث می شود تا هنگام دوش گرفتن افراد نتوانند در آینۀ خود را ببینند. استفاده از محلول ضد بخار می تواند این مشکل را در چنین مکان‌هایی حل کند.

آزمایشگاه‌ها

آزمایشگاه

در آزمایشگاه‌های شیمی و فیزیک آزمایشاتی انجام می شود که افراد باید نکات ایمنی را رعایت کنند. در برخی آزمایشات ممکن است ماده ای به بیرون پرتاب شود و یا گازی تولید شود که ممکن است به چشم آسیب برساند. در آزمایشگاه‌های دانشگاهی و مدرسه‌ای از این دست اتفاقات رخ می‌دهد که ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی است. از ضد بخار هیدرون می‌توان برای ضد بخار کردن عینک‌های آزمایشگاهی نیز استفاده شود.

همچنین در برخی آزمایش‌های فیزیکی و شیمیایی نیاز می‌شود تا برخی صفحات ضد بخار شوند که دید آزمایش‌کنندگان بهتر شود تا نتایج بهتر دیده و ثبت شوند.

 

عینک های شنا 

ضد بخار کردن عنیک شنا

احتمال زیاد شما تجربه استفاده از عینک شنا را دارید، و مشاهده کرده اید که عینک های شنا برخی مواقع به خصوص مواقعی که از آب بیرون می آیید بخار می کنند. در این جور مواقع ممکن است نیاز شود تا با دست بخار را تمیز کنید که این هم شما را آزار می‌دهد و هم باعث ایجاد لکه‌هایی بر لنز می شود. ضد بخار هیدرون در شرایط محیطی که از عینک شنا استفاده می شود نیز کاربرد دارد. شما می توانید از هیدرون برای ضد بخار کردن  لنزعینک شنا استفاده کنید تا دیگر هنگام شنا کردن اذیت نشوید.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین حالا بخرید

ضد بخار هیدرون
فهرست
Open chat
1
کمک لازم دارید؟
سلام
میتونم کمکتون کنم؟