چگونه عینک خود را ضد بخار کنیم؟

دسته بندی: ضدبخار هیدرون
ضد بخار کردن عنیک

چرا شیشۀ عینک هنگام ماسک زدن بخار می‌کند؟

این روزها افراد عینکی به دنبال ضد بخار کردن عینک خود هستند، اما ابتدا باید علت بخار گرفتن شیشۀ عینک را دانست. هنگامی که شما ماسک میزنید دمای محیط  درون ماسک افزایش می‌یابد، و بازدم شما با دمایی بالاتراز حد معمول از ماسک خارج می‌شود و باعث بخارگرفتگی عینک می‌شود.

این باعث می‌شود تا شما دیدتان را از دست بدهید که طبیعتا شما را اذیت خواهد کرد.

در این مقاله راه کارهای متفاوتی که برای ضد بخار کردن لنز عینک در فضای مجازی مطرح می‌شود بررسی خواهد شد:

الف) شست‌‌وشو با آب و صابون

یک راه متداول برای ضد بخار کردن لنزعینک، شست‌وشو با آب و صابون است. پس از شست‌وشو کمی عینکتان را تکان دهید تا قطرات اضافی پاک شوند و سپس دقایقی صبر کنید تا عینکتان در هوای آزاد  خشک شود، پس از آن  با یک دستمالِ تمیز روی آن را پاک کنید. اکنون یک لایه بر روی لنز عینک شمان ایجاد شده‌است که باعث می‌شود دیگر شیشۀ عینکتان بخار نکند.

صابون

البته این روش شاید خیلی در دسترس نباشد، زیرا شما در طول روز مواقعی که ماسک می‌زنید احتمالا دسترسی دائم به آب و صابون ندارید. این روش مدت زمان زیادی نمی‌تواند موثر باشد. هم‌چنین استفاده از آب و صابون خیلی راه حل سریعی برای جلو گیری از بخار گرفتن شیشه عینک طبی و یا آفتابی شما نیست.

البته برای انجام این کار از افراد آگاه مشورت بگیرید چون ممکن است لنز عینک شما حساس باشد و آسیب ببیند.

ب) ضد بخار کردن عینک با استفاده از شامپو بچه

شامپو

چند قطره شامپو بچه را روی شیشه‌های عینک خود بریزید و بگذارید پانزده الی بیست دقیقه روی آن بماند، سپس آن را آبکشی کنید و با یک دستمال آن را پاک کنید. اکنون لنز عینک شما ضد بخار هست. این روش برای مواقعی که به شامپو ‌بچه دسترسی دارید مناسب است.

ج) پوشاندن درز بالای ماسک

این روزها اکثر ماسک‌ها در جای بینی خود گیره دارند و شما می‌توانید اون ناحیه را کیپ کنید. ولی این گیره معمولا بعد از دقایقی شل می‌شود، شما باید مدام این کار را انجام دهید که البته بهداشتی نیست.

یک راه دیگر آن است که بالای ماسک خود را تا بزنید تا آن درز را بپوشانید. همچنین می‌توانید بند ماسکتان را ضربدری بزنید تا از بالا بسته تر شود. با این کار فضایی هم در کناره‌ها ایجاد می‌شود تا بازدم شما خارج شود. البته اگر این فضا زیاد باشد ایمنی ماسک را کم می کند.تا زدن

ضربدری ماسک زدن

راه دیگر این است که یک دستمال کاغذی را بالای ماسک بگذارید تا جلوی خارج شدن بازدم از آنجا را بگیرد. و یا می‌توانید از چسب استفاده کنید که طبیعتا خیلی آسان و بهداشتی نمی‌تواند باشد.

دستمال

البته شما هنگام خرید ماسک باید به اندازۀ ماسک هم توجه کنید، به ویژه وقتی که می‌خواهید برای کودکان ماسک بخرید.

د) استفاده از دستمال ضد بخار

شما می‌توانید از بازار دستمال‌های ضد بخار بخرید و آن را بر روی لنز خود بکشید. این دستمال‌ها عینک شما را برای مدتی ضد بخار می‌کنند. البته این دستمال‌ها یکبار مصرف هستند و استفاده از آن به صورت روزمره مناسب نیست.

ج) اسپری ضد بخار و یا محلول ضد بخار

در این روزها استفاده از فناوری نانو به زندگی روزمره ما رسیده است. این روزها اسپری‌ها و یا محلول‌های ضد بخار وجود دارد که بر پایه مواد نانو ساخته شده‌اند.

این محصولات هم استفاده از آن‌ها بسیار آسان هست و هم ماندگاری بالایی دارند. اگر چند قطره از ضد بخار را بروی لنز بریزید و آن را با دستمال روی لنز بکشید، شیشۀ عینک شما ضد بخار می‌شود. در واقع یک لایه آب‌دوست تشکیل می‌شود که نمی‌گذارد بخار ایجاد شود.

شرکت بیدک نانو ساختار با یک تیم علمی جوان توانسته‌ است ماده ضد بخار هیدرون را تولید کند. این ماده با استفاده از مواد نانو ساخته شده است.

ضد بخار هیدرون

محصول هیدرون در قالب یک عدد قطره‌چکان عرضه می‌شود. شما میتوانید با چند قطره از آن به مدت طولانی عینک خود را ضد بخار کنید. استفاده از ضد بخار هیدرون برعکس روش‌های قبلی هم بسیارآسان است و هم بهداشتی.

معرفی جامع هیدرونخرید هیدرون

اشتراک گذاری

درباره نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین حالا بخرید

ضد بخار هیدرون
فهرست
Open chat
1
کمک لازم دارید؟
سلام
میتونم کمکتون کنم؟