اسپری ضد بخار؟ قطره ضد بخار؟ دستمال ضد بخار؟کدام یک بهتر هست؟!

دسته بندی: ضدبخار هیدرون
انواع ضد بخار

 

ما در شرایط متفاوت نیاز به مواد ضد بخار داریم. از رانندگی در روز های سرد، وقتی که شیشۀ ماشینمان بخار گرفته، تا هنگام استفاده از آینۀ حمام و دستشویی. در این روزها که درگیر همه‌گیری کرونا هستیم، افراد عینکی  نیاز به یک ضد بخار را بیش از پیش حس کرده‌اند. شما افراد عینکی حتما تجربه کرده‌اید که هنگامی که ماسک می‌زنید، لنز عینک بخار می‌کند و دید شما کاهش می‌یابد.احتمالا شما تاکنون چندین بار در اینترنت به دنبال ضد بخارها گشته‌اید و مشاهده کرده‌اید که ضد بخارها بیشتر به سه شکل قطره چکان، اسپری ضد بخار و دستمال ضد بخار عرضه می‌شوند. این محصولات هرکدام مزایا و معایب خود را دارند و کاربردهایشان متفاوت است.

در این مقاله تفاوت‌های دستمال ضد بخار، اسپری ضد بخار و قطره ضد بخار بررسی می‌شود.

قبل از آن به یک پرسش پاسخ می‌دهیم:

چرا لنز عینک بخار می‌کند؟

چرا عینک بخار می کند

هنگامی که شما ماسک می‌زنید بازدم شما در ماسک جمع می‌شود که از منافذ ماسک خارج می‌شود. یکی از این منافذ درز بالای ماسک است. هنگامی که بخار به صورت متراکم از بالای ماسک خارج می‌شود بر روی لنز عینک می‌نشیند . که این امر باعث می‌شود عینک شما بخار کند.

ضد بخارها چگونه کار می‌کنند؟

انواع ضد بخار

انوع ضدبخا‌رها، چه دستمال ضد بخار باشد چه قطره و چه اسپری ضد بخار، مکانیزم یکسانی دارند. هنگامی که شما از این محصولات استفاده می‌کنید، یک لایه آب‌دوست  برروی لنز یا شیشه تشکیل می‌شود که به وسیله آن بخار در سطح موردنظر به طور یکنواخت پخش شده و شکست نور ایجاد نشود.

در واقع همین شکست نور است که باعث می‌شود تا دید شما دچار مشکل شود.

ضد بخار هیدرون همچون اکثر ضد بخارهای موجود در بازار بر پایه مواد نانو ساختار و با استفاده از فناوری نانو ساخته شده‌است و اکنون به بازار عرضه شده‌است.

ضد بخارها می‌توانند بر پایه الکل یا دیگر مواد شیمیایی ساخته شده باشند که برای لنزهای حساس مثل عینک طبی مضر است. ضد بخارهای مخصوص عینک از جمله ضد بخار هیدرون بر پایه آب ساخته شده‌اند که به عینک آسیب نمی‌زنند. همچنین این ضد بخار با شست‌وشو به وسیله آب به راحتی پاک می‌شود.

اسپری ضد بخار

اسپری ضد بخار معمولا برای ضد بخار کردن سطوح در ابعاد بزرگ استفاده می‌شود. منطقی است که برای ضد بخار کردن آینۀ حمام، شیشۀ پنجره‌ها، شیشه و آینۀ خودرو و طلق‌های بزرگ تزئینی، از اسپری استفاده شود. در اسپری به دلیل وجود افشانه، محلول در سطح وسیع‌تری پخش می‌شود.

اسپری ضد بخار

در استفاده از اسپری ضد بخار شما محلول را بر روی لنز عینک پخش می‌کنید که درنتیجه آن یک لایه آب‌دوست بر روی لنز عینک ایجاد می شود. اگر این لایه، یکنواخت نباشد ضریب شکست نوری در سطح عینک یکسان نخواهد شد و احساس می‌شود که لکی بر آن ایجاد شده‌است.

در استفاده از اسپری ضد بخار برای عینک، ابتدا باید بر لنز اسپری بزنید. سپس یک دستمال تمیز را بر آن بکشید و سعی کنید تا سطح یکنواخت ایجاد شود. ضد بخار هیدرون در قالب اسپری هم عرضه می‌شود که شما می‎‌توانید برای آینۀ حمام و شیشۀ ماشین و … استفاده کنید.

قطره ضد بخار

ضد بخارها در قالب قطره چکان نیز عرضه می‌شوند. محتویات اسپری ضد بخار و قطره ضد بخار با هم تفاوتی ندارد، اما  تفاوت این محصولات در استفاده از ضد بخار در ابعاد مختلف نمایان می‌شود. قطره ضد بخار برای سطوح کوچک مناسب تر است. در استفاده از محلول ضد بخار در قالب قطره چکان ، چند قطره را روی دستمال بریزید سپس آن را بر روی لنز عینک بکشید.قطره ضد بخار

با انجام صحیح این کار یک لایه یکنواخت ایجاد می‌شود که نسبت به اسپری کمی بیشتر طول می‌کشد اما با این روش بهتر می‌توان لایه یکنواختی را ایجاد کرد.

شما می‌توانید اطلاعات جامع درباره ضد بخار هیدرون را در بخش درباره محصول بخوانید.

دستمال ضد بخار

در بازار دستمال ضد بخار نیز به چشم می‌خورد که محبوبیت بالایی ندارد. برخی از این دستمال‌ها یکبار مصرف هستند و برخی چند بار مصرف(حدود۵۰ بار می‌توان استفاده کرد) .در صورتی که با قطره ضد بخار هیدرون که با حجم  ۳۰ سی سی عرضه می شود امکان ضد بخار کردن عینک برای ۶۰۰ مرتبه وجود. با توجه به اینکه این دستمال‌ها قیمت بالاتری دارند و حدود ۱۵ برابر گران‌تر هستند گزینۀ مناسبی محسوب نمی‌شوند.

دستمال ضد بخار

این دستمال‌ها انواع مختلفی از جمله پد مرطوب و دستمال پارچه‌ای دارند. وقتی این دستمال‌ها را بر روی عینک می‌کشید یک لایه آب‌دوست بر روی لنز ایجاد می‌شود. این روش سریع تر است اما در عین حال ممکن است لکه هایی بر لنز ایجاد کند. همچنین استفاده از دستمال ضد بخار مقرون به صرفه نمی‌باشد.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
اشتراک گذاری

درباره نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

همین حالا بخرید

ضد بخار هیدرون
فهرست
Open chat
1
کمک لازم دارید؟
سلام
میتونم کمکتون کنم؟